OSTANIMO ZDRAVI: napotki za obisk zdravstvenega doma

Obravnava pacientov na primarnem nivoju v zdravstvenem varstvu odraslih, predšolskih otrok ter šolskih otrok in mladine, ki imajo negativno epidemiološko anamnezo kar pomeni, da nimajo prisotnih znakov okužbe dihal, poteka pri izbranih osebnih zdravnikih Zdravstvenega doma Šentjur. Obravnave pa vseeno potekajo nekoliko drugače kot smo bili vajeni pred epidemijo. Pri tem lepo prosimo vse paciente za strpnost in razumevanje ter tudi za racionalnost do potrebe po zdravstveni oskrbi na splošno.

Pregled v ambulanti vašega osebnega zdravnika je možen

samo na podlagi predhodnega naročanja

in posveta z zdravstvenim osebjem, po telefonu ali e-pošti.

Osebni zdravnik bo glede na vaše zdravstvene težave strokovno presodil o načinu obravnave in ali je le-ta potrebna. Obravnava se lahko izvede že kar po telefonu, po e-pošti ali s kliničnim pregledom po predhodnem naročanju.

Ko vstopate v Zdravstveni dom Šentjur, vas prosimo, da upoštevate naslednje:

🕐 naročite se telefonsko 📲 ali preko e-pošte 📧 (osebnega naročanja trenutno NI)

🚑 če je vaše stanje življenjsko ogroženo pokličite 112

pred ZD pridite največ 5 do 10 minut pred uro termina

🦠 pred vhodom se izvaja triaža obiskovalcev glede simptomov covid-19 (izpolnite vprašalnik 📝, izmerimo vam telesno temperaturo 🤒 in obvezno si razkužite roke 🤲)

😷 obvezna je uporaba obrazne maske, s katero pridete v Zdravstveni dom Šentjur

🚶🏻‍♀️vstopajte posamično (ko se ambulanta sprosti, razkuži in pripravi za novega obiskovalca)

če imate katerega od naštetih simptomov covid-19, vas prosimo, da ne vstopate v zdravstveni dom, ampak pokličete vašega izbranega osebnega zdravnika ali 03/ 746 24 00

👨‍🦽dovoljen je le en spremljevalec za otroke in slabo pomične osebe

🤵 ohranjajmo razdaljo 1,5 metra!!

Zahvaljujemo se vam za potrpežljivost in razumevanje, saj želimo z ukrepi zaščititi vas, nas in pa v prvi vrsti naše najbolj ranljive obiskovalce (bolnike, ki se zdravijo zoper raka, kronične bolnike, nosečnice itd.)

Kolektiv Zdravstvenega doma Šentjur